Upravit stránku

Vytápění, Kotelny

Vytápěcí systémy kryjí tepelné ztráty objektu a udržují v topném a přechodovém období roku vnitřní teplotu vzduchu na požadované a předepsané hodnotě. Projektujeme a realizujeme kompletní systémy ústředního vytápění pro rodinné domy, administrativní objekty a průmyslové objekty. Dodáváme kompletní kotelny na klíč včetně měření a regulace, silnoproudu, slaboproudu, SHZ.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou výhodným a úsporným zdrojem tepla pro oblast bytových objektů i objektů komerčních. Zhotovíme návrh vytápěcího systému s tepelným čerpadlem včetně propočtu provozních nákladů a úspor na provozních nákladech vytápění oproti plynovému kotli či kotli na kapalná paliva.

Tepelná čerpadla je možné realizovat ve variantách země-voda, voda-voda, vzduch-voda a vzduch-vzduch. Tepelné čerpadlo v provedení vzduch-vzduch a vzduch-voda je možné zahrnout to vyššího celku se vzduchotechnikou a teplovzdušným vytápěním rodinného domu, bytu či kanceláře.

Vlastní instalace tepelného čerpadla typu vzduch-voda se skládá pouze z venkovní jednotky (výparníku), která je umístěná ve venkovním prostředí v okolí vytápěného objektu. Venkovní jednotka odebírá teplo z okolního vzduchu a pomocí chladivového okruhu dále předává teplo prostřednictvím deskového výměníku chladivo/voda (kondenzátoru) do otopné soustavy. Tepelný výměník (kondenzátor) může být součástí venkovní jednotky (typ KOMPAKT), nebo je umístěn v technickém zázemí vytápěné budovy (typ SPLIT). U kompaktního provedení venkovní jednotky je okruh chladiva pevně uzavřen ve venkovní jednotce a lze ji jednoduše připojit přímo na otopnou soustavu. U splitového provedení je výhodou možnost umístění venkovní jednotky až do vzdálenosti 75 m od samotného výměníku chladivo/voda umístěného v technickém zázemí budovy.

Plynové kotle a kotelny

Realizujeme plynové kotelny, vnitřní plynovod. Kotelny dodáme včetně silnoproudu, MaR, havarijního větrání, provozního větrání. Provedeme rekonstrukci stávající kotelny, začlenění ohřevu TUV, rekonstrukce oběhových čerpadel a armatur. 

Pro kotelnu vypracujeme návrh provozního řádu, revize, větrání a vytápění kotelny. Dodáme a zprovozníme hlavní uzávěr plynu, pojistnázařízení. Zaměřujeme se na malé a střední kotelny, kotelny bytových domů, výrobních hal, provozoven.

Zařídíme nový komín, úpravy a opravy spalinových cest, revize, správné celoroční větrání kotelny.