Upravit stránku

Moderní technologie způsobily revoluci ve vytápění hal a dalších průmyslových objektů. Rozsáhlé prostory dřív podnikatele děsily svými rozměry a s nimi spojenými náklady za vytápění. Díky vysoké účinnosti nových teplovzdušných systémů a sálavým metodám vytápění však dnes lze vytvořit příjemné pracovní podmínky i v těch největších výrobních halách.

Hlavní dvě koncepce vytápění hal

Máme s vytápěním hal řadu zkušeností. Dodáváme jak teplovzdušné vytápěcí systémy, tak sálavé vytápění.
Teplovzdušné vytápění je vhodné do nižších hal a tam, kde typ výroby nebo zboží nedovoluje osálání zářiči. Sálavé vytápění je vhodné do vyšších hal, ve kterých je již teplovzdušné vytápění neučinné, protože teplý vzduch se stratifikuje pod vysokým stropem. 

Teplovzdušné jednotky mohou být plynové s vlastním hořákem nebo teplovodní s odděleným zdrojem topné vody. Sálavé vytápění můžebýt tmavými nebo světlými zářiči. Zářiče mohou být plynové nebo elektrické. Zářiče osálají plochu podlahy, předměty a stěny. Předevšímosálání podlahy způsobí mírné zvýšení její teploty a následně konvekcí je teplo předáváno vzduchu. Je zvýšena i povrchová teplota osálaných konstrukcí a tím se zvýší tepelný účinek na člověka, operativní teplota a není nutné udržovat tak vysokou teplotu samotného vzduchu. 

Možnosti realizace a projekce

Podáme Vám cenovou nabídku dle Vašeho hotového projektu. Pokud má projekt výkaz výměr oceníme akci položkově. Pokud výkaz výměr nemáte uděláme si jej sami a předložíme Vám cenovou nabídku po komoditách. Námi zhotovený výkaz výměr Vám pak ale poskytneme za úhradu, Vy se pak stanete jeho majitelem a můžete jej použít pro vlastní účely.

Pokud projekt nemáte, sami Vám doporučíme nejlepší koncepci vytápění a uděláme si výkaz výměr sami. Cenovou nabídku opět předložíme po komoditách. Námi zhotovený výkaz výměr Vám pak ale poskytneme za úhradu, Vy se pak stanete jeho majitelem a můžete jej použít pro vlastní účely.

Pokud projekt nemáte a máte o něj zájem projekt Vám za úhradu zhotovíme. Pokud si následně po ocenění stavbu u nás objednáte, odečteme Vám celý projekt nebo jeho podstatnou část z ceny realizace.

Servis

Provádíme smluvní servisy pro celé provozy a objekty. Jde o služby Facility Managementu jako komplexní péči o daný objekt, nebo je možný smluvní celoroční servis pro vyjmenované technologické celky.


1
2