Upravit stránku
Pro velké stavební firmy, ale také pro majitele rodinných domů, drobné investory a architekty nabízíme realizaci systémů teplovzdušného vytápění. Dle požadavků pro vás vytvoříme projekt, zakázku v krátkém čase naceníme, investici s vámi do detailu probereme a s týmem našich specialistů vzduchotechniku namontujeme.

Teplovzdušné vytápění moderních domů

Teplovzdušné vytápění realizujeme do moderních, nízkoenergetických a pasivních domů. Špičkou v technologiích teplovzdušného vytápění jsou výrobky firmy ATREA, jejichž teplovzdušné a rekuperační jednotky dodáváme v mnoha variantách dle projektu či přání zákazníka. Dalšího Hi-tech výrobce jmenujme Stiebel Eltron pro luxusní domy a nejnáročnější zákazníky. 

Teplovzdušné vytápění je nejvíce vhodné pro pasivní a nízkoenergetické domy, dřevostavby, luxusní domy s vnitřním bazénem. Jedno zařízení spojuje několik požadavků na stavby, které chtějí být označeny jako nízkoenergetické či pasivní. A to řízené větrání se zpětným získáváním tepla z odvodního vzduchu, vytápění a možnost využití tepelného čerpadla vzduch-vzduch nebo vzduch-voda jako primárního zdroje tepla. Jako bivaletní zdroj tepla pak slouží elektropatrona. Lze integrovat solární kolektory pro natápění TUV. Tím získáváme kombinovanou technologii pokrývající všechny potřeby domu alternativními ekologickými a úspornými zdroji tepla. 

Technické možnosti obecně pro zdroj tepla jsou elektřina přímotopně, tepelné čerpadlo vzduch-voda, splitový systém vzduch-vzduch, ale i plynový kotel pro větší objekty. Projekčně vyřešené sady pro různé koncepce výrobce ATREA se dají kombinovat s ohřevem TUV, začleněním solárních kolektorů, systém může nejen vytápět a větrat, ale i chladit při instalaci chladiče a venkovní split chladicí jednotky do systému.

Nucenému větrání s rekuperací tepla pak věnujeme samostatné stránky, kapitolu naleznete zde. Jedná se jen o řízené větrání s rekuperací tepla pro všechny domy, kde je oddělený topný systém. Výrobky Elektrodesign jsou v této oblasti naší prioritou a dlouholetým osvědčeným řešením.

Dodáváme teplovzdušné vytápění pro rodinné domy i průmyslové haly

Vytápění rodinných domů

  • využíváme malé VZT jednotky, které se umisťují do sklepa či na půdu
  • rozvody vzduchu jsou vedeny stěnami a podhledy v místnostech
  • výhody jsou: rychlost zátopuúčinnárekuperace tepla a řízené větrání domu

Vytápění průmyslových hal

  • používáme velké výkonné VZT jednotky se silnými ventilátory a plynovými či teplovodními ohřívači vzduchu
  • VZT přivádí velkou rychlostí teplý vzduch shora dolů do pobytové oblasti, kde udržují požadovanou teplotu
  • zajištěna je rekuperace části tepla