Upravit stránku

Teplovzdušné vytápění moderních domů

Pro velké stavební firmy, ale také pro majitele rodinných domů, drobné investory a architekty nabízíme realizaci systémů teplovzdušného vytápění. Dle vašich požadavků vytvoříme projekt a zakázku v krátkém čase naceníme. Investici s vámi do detailu probereme a specialisté vzduchotechniku namontují.

Teplovzdušné větrání a chlazení

Teplovzdušné vytápění instalujeme do moderních, nízkoenergetických a pasivních domů. Špičkou v technologiích teplovzdušného vytápění jsou výrobky firmy ATREA, jejichž teplovzdušné a rekuperační jednotky dodáváme v mnoha variantách dle projektu či přání zákazníka. Další Hi-tech výrobce je Stiebel Eltron pro luxusní domy a nejnáročnější zákazníky. 

Dýchejte čerstvý vzduch i doma

Toto vytápění je nejvhodnější pro pasivní a nízkoenergetické domy, dřevostavby, luxusní domy s vnitřním bazénem. Jedno zařízení spojuje několik požadavků na stavby, které chtějí být označeny jako nízkoenergetické či pasivní.

A to řízené větrání se zpětným získáváním tepla z odvodního vzduchu, vytápění a možnost využití tepelného čerpadla vzduch-vzduch nebo vzduch-voda jako primárního zdroje tepla.

Kombinujeme nejmodernější technologie

Jako bivaletní zdroj tepla pak slouží elektropatrona. Lze integrovat solární kolektory pro natápění TUV. Tím získáváme kombinovanou technologii pokrývající všechny potřeby domu alternativními ekologickými a úspornými zdroji tepla. 

Technické možnosti obecně pro zdroj tepla jsou elektřina přímotopně, tepelné čerpadlo vzduch-voda, splitový systém vzduch-vzduch, ale i plynový kotel pro větší objekty. Projekčně vyřešené sady ATREA lze kombinovat s ohřevem TUV, začleněním solárních kolektorů. Systém může vytápět, větrat i chladit při instalaci chladiče a venkovního splitu chladicí jednotky do systému.

Nucenému větrání s rekuperací tepla pak věnujeme samostatné stránky. Jedná se jen o řízené větrání s rekuperací tepla pro všechny domy, kde je oddělený topný systém. Výrobky Elektrodesign jsou v této oblasti naší prioritou a dlouholetým osvědčeným řešením.

Pro rodinné domy

  • využíváme malé VZT jednotky, které se umisťují do sklepa či na půdu
  • rozvody vzduchu jsou vedeny stěnami a podhledy v místnostech
  • výhody jsou: rychlost zátopuúčinnárekuperace tepla a řízené větrání domu

Pro průmyslové haly

  • používáme velké výkonné VZT jednotky se silnými ventilátory a plynovými či teplovodními ohřívači vzduchu
  • VZT přivádí velkou rychlostí teplý vzduch shora dolů do pobytové oblasti, kde udržují požadovanou teplotu
  • zajištěna je rekuperace části tepla