Upravit stránku

Rekuperační jednotka patří mezi vzduchotechnická zařízení, která přispívají k příjemnému klimatu uvnitř místnosti a zároveň šetří energii. Společnost TZB projektuje a montuje kvalitní rekuperační jednotky od renomovaných značek do administrativních i soukromých budov. Nabízíme kompletní služby od pečlivého vypracování projektu, přes rychlé nacenění záměru až po následnou realizaci. Investujte do špičkové vzduchotechniky a  zlepšete kvalitu svého života!

Rekuperační jednotka nutná součást novostaveb nízkoenergetických a pasivních domů 

Rekuperační větrací jednotka je vzduchotechnické zařízení, které přivádí a odvádí vzduch z místnosti nebo celého objektu. Zařízení lze očima uživatele dělit na malá zařízení určená pouze k větrání a velká zařízení sloužící k teplovzdušnému vytápění případně i chlazení. Nízkoenergetický nebo pasivní dům již dnes takové zařízení musí obsahovat a stále častěji se instaluje i do běžné novostavby. Její vysoká efektivita spočívá v mnoha ohledech:

  • úspora tepla jeho rekuperací, tedy zpětným získáváním z odváděného vzduchu
  • stálé větrání objektu čerstvým vzduchem a odvod odpadního vzduchu včetně pachů
  • možnost realizace v jakémkoliv objektu (průmyslové budovy, kanceláře, rodinné domy)
  • chytrá investice, která se vám brzy vrátí - šetřete náklady na stále dražší energie!
  • výhodné spojení teplovzdušného vytápění, chlazení  s větráním apoužitím tepelného čerpadla vzduch-vzduch, vzduch-vodasolárními kolektory pro ohřev TUV

Nucené větrání s rekuperací tepla z odváděného vzduchu

Malé pouze větrací jednotky s rekuperací tepla pro koncepce domů, kde vytápění je zajištěno vodním vytápěcím systémem. Zdrojem tepla pro vytápěcí systém je pak plynový kotel, tepelné čerpadlo, elektro kotel. V konceptu nízkoenergetických domů bude dům vytápěn tepelným čerpadlem vzduch-voda, voda-voda, třeba s podporou solárních kolektorů pro ohřev TUV.
Nucené větrání zajistí výměnu vzduchu s úsporou energie vrácené do přiváděného větracího vzduchu výměníkem zpětného získávání tepla, bez tohoto opatření již dnes nemožno splnit PENB pro tuto kategorii domů.

 

1
2
3

Nucené větrání, rekuperace, topení a chlazení Toshiba air-to-air pro luxusní domy

Pro větší budovy, luxusní domy, inteligentní domy, klienty, kteří mají zájem o nejmodernější techniku je zajímavou variantou nuceného větrání domu s rekuperací tepla z odváděného vzduchu systém Toshiba air-to-air. Systém typu VRV umí i topit a chladit. Zastane tedy funkci letního chlazení, zimního přitápění a celoročního větrání.

Systém má venkovní kompresorovou jednotku tepelného čerpadla, rozvod chladiva měděným potrubím ke vnitřním jednotkám a vnitřní nástěnné a podstropní jednotky. Podstropní jednotky se instalují nad podhled chodeb, či do technických místností, sají čerstvý vzduch, upravují jej a přivádí do klimatizovaných místností. Odpadní vzduch odvádějí do exteriéru.

Při dobře zvolené distribuci vzduchu se systém dá začlenit do designového interiéru tak, že neruší vizuálně architekturu interiéru a proudění vzduchu neruší klid osob. Jde tedy o zajímavou alternativu teplovzdušnéhovytápění s možností chlazení a větrání.

Návrh se provádí individuálně výběrem vnitřních jednotek vhodných pro daný objekt.