Upravit stránku

Rekuperace, tedy zpětné využití tepla ze vzduchu, je zajišťováno rekuperační jednotkou. Toto vzduchotechnické zařízení obstará odvod použitého vzduchu z místnosti a jeho nahrazení vzduchem čerstvým. Tím rekuperace přispívá k příjemnému a zdravému klimatu v místnostech a zároveň šetří vaše náklady na vytápění.

Zařízení lze instalovat do jednotlivých místností, jako je například prádelna, kde plní pouze funkci odvětrávání. Nebo se nabízí možnost využití jednotky větší, které zajišťuje teplovzdušné vytápění (chlazení) v celém domě nebo jiném objektu. 

Jaké jsou další výhody rekuperační jednotky:

Společnost TZB projektuje a montuje rekuperační jednotky od renomovaných značek do administrativních i soukromých budov. Nabízíme kompletní služby od pečlivého vypracování projektu, přes rychlou finanční kalkulaci, až po následnou realizaci. Investujte do špičkové vzduchotechniky a  zlepšete kvalitu svého života!

Pro rodinné domy nabízíme dvě základní koncepce: 

Teplovzdušné vytápění nebo řízené větrání, které doplňuje teplovodní vytápěcí systém. Obě tyto varianty se dají spojit s tepelným čerpadlem či solárními kolektory, přestože mají odlišná projekční řešení. 

 

 A my vám obratem vypracujeme nabídku šitou na míru vašemu projetku.

Nucené větrání s rekuperací tepla z odváděného vzduchu, ve spojení s dalším zdrojem tepla

Malé pouze větrací jednotky s rekuperací tepla jsou učeny pro koncepce domů, kde je vytápění zajištěno vodním vytápěcím systémem. Zdrojem tepla pro toto vytápění mohou být plynový kotel, tepelné čerpadlo nebo elektro kotel.

V konceptu nízkoenergetických domů bude stavba vytápěna tepelným čerpadlem vzduch-voda, voda-voda, doplněna například s podporou solárních kolektorů pro ohřev TUV.

Nucené větrání zajistí výměnu vzduchu. Zároveň uspoříte tepelnou energii, která se vrací do přiváděného větracího vzduchu. Toto opatření umožňuje splnit PENB pro tuto kategorii domů.

 

1
2
3

Nucené větrání, rekuperace, topení a chlazení Toshiba air-to-air pro náročné klienty

Tento systém je určen pro větší budovy, luxusní domy nebo inteligentní domy. Systém typu VRV umí i topit a chladit. Zastane tedy funkci letního chlazení, zimního přitápění a celoročního větrání.

Systém má venkovní kompresorovou jednotku tepelného čerpadla, rozvod chladiva měděným potrubím k vnitřním jednotkám a vnitřní nástěnné a podstropní jednotky. Podstropní jednotky se instalují nad podhled chodeb, či do technických místností. Jejich funkcí je sání čerstvého vzduchu, upravují jej a přivádí do klimatizovaných místností. Odpadní vzduch odvádějí do exteriéru.

Při dobře zvolené distribuci vzduchu se systém dá začlenit do designového interiéru tak, že nenaruší vizuální architekturu interiéru a proudění vzduchu neruší klid osob. Jde tedy o zajímavou alternativu teplovzdušného vytápění s možností chlazení a větrání.

Návrh se provádí individuálně výběrem vnitřních jednotek vhodných pro daný objekt.