Upravit stránku

Provádíme projekce a realizace moderních systémů vytápění, chlazení a větrání nízkoenergetických domů, rodinných, bytových iprůmyslových. Můžeme klienta provést návrhem od projekce až po realizaci a servis.

Pro nízkoenergetické objekty se kromě stavebních konstrukcí musí řešit odpovídající zdroje tepla a chladu. K tomu se hodí tepelná čerpadla případně ve spojení se solárními kolektory. Tepelná čerpadla lze u menších objektů realizovat jako vzduch-voda, u větších voda-voda nebo země-voda. Většina aplikací vystačí s moderními tepelnými čerpadly vzduch-voda pro vytápění a chlazení, nebo vzduch-vzduch pro vzduchotechnické a rekuperační jednotky.

Pro rodinné a bytové domy se pak používá podlahové vytápění, otopná tělesa s větší plochou. Pro kancelářské objekty chladicí trámy aktivní či pasivní, chladicí-topicí stropy a nebo fan-coil jednotky, které jsou dimenzovány pro nižší teplotní spád topné vody avyšší teplotu vody chladicí.

Ohřev TUV pak je řešen společně s přípravou vody topné tepelným čerpadlem doplněný předehřevem solárními panely. 

Systém vytápění, chlazení, vzduchotechniky a rekuperace se vždy navrhuje jako celek, kde jednotlivé části plní určité funkce a jako celek se také projektuje. Neváhejte nás kontaktovat s Vašimi poptávkami.