Upravit stránku

Klimatizace a vytápění pro administrativní budovy a průmysl

Klasickou koncepci kotelny a strojovny chlazení s vodními rozvody tepla a chladu po objektu je s výhodou možné nahradit zejména u administrativních budov systémy VRV (VRF), které umožní na venkovní jednotku napojit několik desítek vnitřních jednotek. VRF chladí, topí a existují i provedení, která umožní v některých místnostech topit, jinde chladit a přečerpávat tak energii mezi osluněnou jižní a třeba ochlazovanou severní stranou objektu.

VRV, VRF systémy a jejich modifikace velmi doporučujeme do bytových domů vyšší kvalitativní a cenové úrovně, kde tento systém vyřeší požadavky vytápění a chlazení. Navíc umožní ekologickou certifikaci domu a získání některé z dotací. Luxusnější bytové domy se klasicky vybavují otopnými tělesy a fan-coil vodními jednotkami. Lepší hlukové, výkonové a regulační parametry mají právě systémy VRV, VRF, umožní vytápět či dotápět při temperaci podlahovým topením, mají rychlejší reakci, vyšší topné a chladicí výkony při menších rozměrech a nižším hluku.

Možnosti komunikace

Některé typy VRV, VRF mohou být libovolně připojeny na jakýkoliv externí řídící systém. Pro systémově řízené budovy existují různá rozhraní umožňující vzájemnou komunikaci:

  • Lon Works
  • OPC Server
  • BACnet
  • EIB
  • Fidelio (Hotel-Software)

Pro komunikaci s externími systémy větrání je nutné použít příslušné propojovací rozhraní. Tímto lze přenést všechny přednosti regulace venkovní jednotky na externí systém MaR a tak zabezpečit optimální mikroklima a nízkou energetickou náročnost.

Bytová klimatizace a klimatizace pro rodinné domy

Klimatizační jednotky split a multisplit Vám umožní energeticky úsporně vytápět a chladit malé a středně velké místnosti. Jsou ideální pro použití v bytech, rodinných domech a menších kancelářích. Vynikají tichým provozem, kompaktními rozměry, moderním designem a celkovou nenápadností v interiéru. Všechny vnitřní jednotky jsou standardně vybaveny vzduchovými filtry. K dispozici je dále velký výběr doplňkových filtrů - antialergenní enzymový filtr, katechinový filtr, Plasma Duo filtr, Nano-Platinum filtr.

Nejvyšší kategorie produktů, jako Daikin série Ururu-Sarara, dokáže zvlhčovat, odvlhčovat, vytápět, chladit. Dokonce je možné přivětrávat čerstvým vzduchem! Umíme vzduch filtrovat, přidávat ionizaci, uhlíkové filtry, vůně. Tato Hi-tech technologie umí reagovat na přítomnost osob na daném místě v bytě a automaticky změnit směr proudění vzduchu mimo sedicí či stojící osobu, aby nebyla vystavena chladnému proudění vzduchu.
Je možné Váší klimatizaci ovládat po internetu, z chytrého telefonu, z počítače v kanceláři. Pro luxusní domy a náročné klienty lze sestavit klimatizační systém do každého patra domu zvlášť pdle typu místností, kombinovat s vytápěním vzduch-voda nebo s větrací jednotkou pro vnitřní bazén.

Vymyslíme skrytou instalaci potrubních jednotek nad podhled nebo do instalačních prostor tak, aby do designovéhointeriéru byly umístěny jen větrací štěrbiny, dýzy nebo stěnové skryté průduchy, spoluprací s architektem lze dosáhnout čistého interiéru v luxusních a moderních domech bez nástěnných jednotek.

V sekci Ke stažení jsou k dispozici PDF katalogy produktů Daikin, Toshiba, Samsung, Mitsubishi. Dopřejte si nejvyšší třídu technologií tepelných čerpadel vzduch-vzduch nebo vzduch-voda.

  • Rozsah výkonů vnitřních jednotek od 1,5 kW do 14 kW.
  • Vnitřní jednotky v kazetovém, potrubním, podstropním, nástěnném a parapetním provedení.
  • Energeticky úsporné venkovní jednotky v provedení Non-Inverter, Inverter a tepelná čerpadla.
  • Zařízení mohou být instalována jako splitové a multi-splitové systémy.